Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

W Piotrkowie Trybunalskim powstanie Mediateka

11.10.2017

Oddział Centralny Mostostalu Warszawa podpisał kontrakt na budowę biblioteki w Piotrkowie Trybunalskim.

Bryła dwupiętrowego budynku Biblioteki Miejskiej, dzięki przełamaniu elewacji w niektórych miejscach, będzie przybierać kształt i formę otwierających się ksiąg, zapraszających do zapoznania się z ich treścią. Najatrakcyjniejsza część budynku, z największym przeszkleniem zapewniającym przenikanie się wzajemne wnętrza budynku i otoczenia, zwrócona będzie w stronę Starego Miasta.

– Główną funkcją budynku będzie biblioteka publiczna zlokalizowana na parterze i fragmencie pierwszego piętra, a część przestrzeni dedykowana będzie promocji nauki w formie interaktywnych wystaw i warsztatów. Na parterze zaplanowano również część administracyjną i pomieszczenia dyrekcji. W budynku znajdzie się również sala odczytów, antykwariat oraz kawiarnia z letnim ogródkiem z widokiem na zamek. W sali odczytów będzie można organizować małe formy artystyczne, takie jak koncerty, projekcje filmowe, konferencje, spotkania i premiery. – powiedział Artur Soczewica, dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Na poziomie -1 zostanie zlokalizowany parking podziemny na 50 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych oraz 5 miejsc postojowych dla jednośladów. W podziemiu zaprojektowano także niezbędne pomieszczenia techniczne oraz rezerwę magazynową.

Całkowita powierzchnia projektu wyniesie 7447,87 m², z czego 1900 m² przeznaczone będzie pod zabudowę. Dyrektorem kontraktu, którego wartość wyceniona została na 32 942 965,30 zł brutto, został Arkadiusz Biniek, kierownikiem budowy – Marek Kęsy. Zakończenie prac przewidziane zostało na wrzesień 2018 r.

 

 

Parametry techniczne:

- powierzchnia całkowita: 7447,87 m²

- powierzchnia zabudowy: 2661 m²

- powierzchnia netto: 6800,88 m²

- ilość kondygnacji nadziemnych: 2

- ilość kondygnacji podziemnych: 1

- kubatura brutto: 79 597,60 m³

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+